2018 LoL Şampiyonluk Ligi'ne Girerken

LoL heyecanını yaşamamıza artık sadece sayılı günler kaldı. 2018 yılıyla beraber yaşayacağımız Şampiyonluk Ligi’nde takımlar nerelere transferler yaptı, yeni neler var hepsini bu yazıda bulabilirsiniz.


 

1907 Fenerbahçe: Geçtiğimiz senenin şampiyonu bu sene kadrosunda 2 değişiklik yaptı. Japone ve Move ile yollarını ayıran sarı lacivertliler bu mevkilere Chase ve Zergsting gibi iki önemli transfer yaptı ve bu sene daha da iddialı kadrosuyla lige hazırlanıyor.

 

BAU Super Massive: BAU SUP bu seneye büyük bir sponsor desteği ile başlıyor. Geçtiğimiz günlerde espor yatırımlarını inceleyen THY, bu alana girmek için SUP’ı seçti. SUP’ın yeni korelileri GBM ve SnowFlower yolculuklarını THY ile gerçekleştirerek İstanbul’a geldiler. Bugüne kadar 5 Türk rotasyonundan taviz vermeyen SUP, ligdeki Koreli akımına daha fazla dayanamadı ve takımını iki yıldız Koreli ile güçlendirdi. Bakalım bu sene rotasyon değişikliği SUP’a ne kadar yarayacak.


 

Dark Passage: Geçtiğimiz seneye kadar her yıl final gören ekip bu sene tekrar ligin tepesine çıkabilmek adına önemli hamleler yaptı. Takımın neredeyse tamamını değiştiren ekipte sadece Marshall takımda kalırken diğer 4 pozisyona Kakao, Lucete, Ruvelius ve Japone’yi getirdi. Özellikle Türk ve Koreli rotasyonunu çok iyi kuran ekibi bu sene yine ligin üst sıralarında görürsek şaşırmayın!

 

Galakticos: geçtiğimiz senenin en büyük sürprizine imza atan ve HWA’yı Şampiyonluk Ligi Elemeleri’ne iten ekip bu sene de yine aynı sürprizi arayacaklar. Kadrolarını geçtiğimiz senenin etkili oyuncularından Backlund ile takviye eden ekip hala kadrosunu doldurmak için gün sayıyor. Sanırım takımla ilgili en güzel yorumu LoL’un resmi sitesinde yapılmış; “ Yıldızlardan gelen Galakticos, evrenin ve uzayın enerjisini arkasına alarak ligin sürpriz takımlarından biri olmak için bir kez daha Vadi’de yer alacak.”

 

HWA Gaming: Geçtiğimiz yılı Yükselme Ligi’nde geçiren HWA bu sene 1 sezonluk aranın ardından tekrar Şampiyonluk Ligi’nde, yani alıştığı yerde. Geçtiğimiz sene önemli çıkış gösteren Armut’u (eski nicki push2win) kadrosunda tutan ekip sadece orta koridoru kime emanet edeceğini açıklamadı. Ligin gediklilerinden HWA kuşkusuz ki bu sene de zor bir mücadeleye girecek.

 

Royal Bandits: LoL takipçilerini en çok heyecanlandıran takımlardan biri şüphesiz ki Royal Bandits. Geçtiğimiz yıl Yükselme Ligi’nde yer alan ekip bu sene OHM’nin slotunu satın alarak Şampiyonluk Ligi’ne merhaba dedi. Gerek yatırımcılarının ciddiyeti gerek de yeni baştan kurgukları iddialı kadrolarıyla bu sene ligin tepesini zorlayacakları kesin! Malrang ve Cepted gibi iki yıldız Koreli’yi kadrosuna katan ekipte Türk yıldızlar da göz dolduruyor. Özellikle son yıllarda ligin önemli isimlerinden biri olan Dumbledoge’u kadrosuna katan ekip Broken Blade ve HolyPhoenix ile kadrosunu tamamladı. Bakalım Royal Bandits’in ilk sezonu bize neler getirecek.

 

Team Aurora: Aurora sezon arasını hem saha içinde hem saha dışında hareketli geçiren takımlardan. Her şeyden önce takıma Naru’yu kattılar. Sadece saha içinde takıma katkı vermekle kalmayacak, aynı zamanda taraftarlarıyla da Aurora’ya güç katacak çok önemli bir isim Naru. Bununla birlikte Murat Şen ve Murat Zorlu’nun takıma yatırım yapacağı açıklandı ki bu da takımın en az saha içindeki kadar dışında da adından söz ettireceğinin önemli bir habercisi. Geçtiğimiz seneyi harika geçiren Zergsting’i ise 19087 Fenerbahçe’ye kaptırdılar.

 

YouthCrew: Geçtiğimiz sene Elwind ve Madness gibi iki önemli Türk oyuncuya imza attırarak adından söz ettiren Crew, bu sene yeni sponsoru ile lige giriş yapıyor. Kadrosundaki Türk oyuncu rotasyonunu koruyan ekip, orta koridor ve destek rollerine ise 2 Koreli aradığını duyurdu. Eğer bu iki alanı önemli Korelilerle takviye ederlerse bu sene Crew yine adından çok söz ettiren bir takım olacaktır.

 

 Görüldüğü üzere bu sene de lig çok çekişmeli maçlara sahne olacak. Her geçen gün kuvvetlenen ligin seyir zevki de buna paralel artmakta.

 

Lige katılan Koreli oyuncuların, Türk oyuncuların gelişimine katkı sağlayacağı da aşikâr. Bakalım bu sene şampiyon ünvanını koruyabilecek mi, yoksa Şampiyonluk Ligi yeni kahramanlar mı çıkartacak? Hep beraber göreceğiz!


X